Bezpieczny taras - czyli o tym, jak się uchronić przed słońcem ?

0
Bezpieczny taras - czyli o tym, jak się uchronić przed słońcem ?

Wczesną wiosną przygotowujemy taras do codziennego odpoczynku na łonie natury.

Wiosenne słońce jest przyjemne i regenerujące, ale letnie promienie potrafią już przysporzyć niemało kłopotów. Jak się przed nimi zabezpieczy, aby nadal korzystać z naszej wymarzonej przestrzeni w ogrodzie? Może nadszedł czas, aby zainwestować w funkcjonalne zadaszenie tarasu.

Pergola - zadaszenie tarasu.

Jeśli szukamy czegoś praktycznego popatrzmy na zadaszenie, które może być zamontowane przy ścianie budynku. Takim rozwiązaniem jest Cabana. To piękna sosnowa konstrukcja o maksymalnych wymiarach 3x7 m. Rozmiar zadaszenia oczywiście możemy dostosować do naszych potrzeb. Dach ułożony jest tutaj pod lekkim kątem, a przykryty płytą PCV przepuszczającą światło. To idealne rozwiązanie, jeśli nasz taras znajduje się bezpośrednio pod oknami. Zastosowane tutaj wykończenie dachu, zagwarantuje nam dostęp światła naturalnego do mieszkania.

Na rynku dostępne są także pergole oparte na stalowych elementach, w których dach stanowią wodoodporne materiały. Warto wiedzieć, że zastosowanie nowoczesnych mechanizmów pozwala także na sterowanie dachem. Dzięki temu sami możemy zdecydować, ile słońca wpuścimy na taras. Miłośnicy dobrego stylu mogą także nadać pergoli własnego charakteru. Jeśli do belek poprzecznych podwieśmy zwiewne materiały, nadamy jej romantyczny wygląd, zaś masywne zasłony uchronią nas od wiatru. Belki podtrzymujące dach pozwalają także na zamontowanie oświetlenia, elektrycznych promienników cieplnych na chłodne wieczory, a także elementów dodatkowych, takich jak fotel bujany lub hamak.

zadaszenie tarasu pergola

 

Altana ogrodowa

W ogrodach od zawsze są też altany. Najpiękniejsze to te, które wykonane są samodzielnie, z drewna. Dziś możemy jednak prace przyspieszyć i nabyć gotowe moduły lub nawet całą altanę. Taką gotową konstrukcję znajdziecie w naszym sklepie. Model Agata, przygotowany przez polskiego producenta, idealnie sprawdzi się w ogrodzie. Ta kwadratowa altana nie posiada podłogi, więc sami zdecydujemy o miejscu, w którym chcemy ją postawić.

Altana wykonana jest z jasnego drewna sosnowego, a czterospadowy dach pokryty jest papą lub gontem. Innym rozwiązaniem jest połączenie miejsca na wypoczynek z domkiem narzędziowym. Wówczas przy drewnianym schowku przygotowywane jest dodatkowe zadaszenie - dostawka. Przykładem może być domek Lawenda, który dla większej estetyki i lekkości, zawiera przeszklone drzwi i duże okna przesłonięte drewnianymi zewnętrznymi żaluzjami.

 altana ogrodowa drewniana

Żagiel przeciwsłoneczny lub markiza

Alternatywą dla pergoli jest żagiel przeciwsłoneczny, czyli trójkątny lub prostokątny wodoodporny materiał PCV. Producenci tego rodzaju osłon, zadbali o szeroki wachlarz kolorystyczny produktu.

Montaż żagla też nie jest skomplikowany, opiera się na karabińczykach i linach, a materiał żagla szybko wysycha i dodatkowo odbija promienie UV. Mamy także wpływ na padający cień, regulujemy go kątem nachyleniem żagla. Warto przemyśleć potrzeby, abyśmy nie musieli kilkukrotnie montować zaczepów. Popularne są także markizy naścienne, które przypominają nam trochę wakacje w słonecznej Italii. Montowane są do budynku i wysuwają się ze specjalnej kasety.

Taki zaciszny kącik usytuowany w głębi ogrodu, pozwoli nam przyjemnie spędzić czas z rodziną na świeżym powietrzu. Będzie schronieniem przed słońcem, wiatrem i deszczem. Najprawdopodobniej stanie się też jadalnią, miejscem spotkań, gier towarzyskich, a może nawet będzie kryjówką przed innymi domownikami. Zadbajmy, aby altana stała w otoczeniu roślin i kwiatów. Stanie się wówczas dla nas niezastąpionym miejscem odpoczynku, wytchnienia i rozkoszowania się przyrodą.

Warto już dziś pomyśleć o nadchodzących słonecznych dniach i wybrać rozwiązanie, które będzie spełniało wszystkie nasze oczekiwania. Najważniejsze, abyśmy mogli korzystać z tarasu zarówno w pełnym południowym słońcu, jak i podczas letniego deszczu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl