Gicor odlewnia żeliwa rodzinna firma godna zaufania.

0
Gicor odlewnia żeliwa rodzinna firma godna zaufania.

Jak zaczęła się historia Państwa firmy?

Firma jest na rynku już 42 lata. Została zbudowana od postaw. Tata wcześniej prowadził warsztat ślusarski, potem postanowił wybudować odlewnię, która powstała w szczerym polu. Później została kupiona i zmodernizowana odlewnia w Kowalach Oleckich, której historia sięga początków XX wieku. Właśnie tam wykonujemy wszystkie odlewy. W Gołdapi został zakład ślusarski, malarnia proszkowa, szlifiernia i tutaj odlewy są wykańczane.

Jakimi wartościami Państwo się kierują w prowadzeniu firmy?

Zależy nam na ochronie środowiska i na to kładziemy nacisk w produkcji. W przeciwieństwie do innych surowców takich jak plastik, stal czy aluminium, żeliwo zostawia niski ślad węglowy. Proces produkcyjny elementów żeliwnych opiera się na złomie oraz na metalu pochodzącym z recyklingu prawie w 100%. Nawet po wielu latach użytkowania żeliwo możemy przetwarzać ponownie, wykorzystując jego potencjał w pełni. Oczywiście zależy nam też bardzo na zadowoleniu naszych wspaniałych klientów, którzy wracają do nas praktycznie co roku. To też jest pokoleniowe – oni pamiętają, wiedzą, gdzie nas znaleźć i zawsze są zachwyceni z otrzymanych produktów. I tak ten krąg się zamyka.

Jakie produkty są obecnie najbardziej popularne?

Produkty najbardziej popularne właściwie się nie zmieniają. Każdy z klientów chce spędzać wolne chwile w atmosferze rodzinnej, z przyjaciółmi, ze znajomymi. I te produkty, które mamy w ofercie na pewno pozwalają stworzyć tę wyjątkową atmosferę, która jest do tego potrzebna. Teraz jest właśnie sezon na wyposażenie ogrodu i meble, a także lampy żeliwne i asortyment biesiadowy. Poza tym jako firma zajmujemy się renowacją i odtwarzaniem zabytkowych elementów żeliwnych w architekturze miejskiej, kamienicach i pałacach. To jeden z najciekawszych aspektów naszej codziennej pracy. Współpracujemy z projektantami, architektami i pracowniami konserwatorskimi. Wykorzystujemy inżynierię odwrotną i projektowanie CAM, które dają nam możliwość pełnego odtworzenia nawet najbardziej skomplikowanych detali. Obecnie zajmujemy się nowym projektem odlewów, które znajdą się w Filharmonii w Katowicach.

Czy mają Państwo czas, aby spędzać miłe chwile w otoczeniu swoich produktów?

Innej opcji nie ma. Mamy w domach produkty, które są odlewane na linii produkcyjnej - czy to wsporniki do półek, czy meble ogrodowe. Staramy się spędzać te chwile w jak największych ilościach z naszymi pracownikami, bo mamy ze sobą bardzo dobre relacje – jest to w końcu rodzinna firma i taką też mamy atmosferę. Czy to więc jest asortyment biesiadowy, czyli na przykład kociołki myśliwskie, czy asortyment grillowy – ruszty i paleniska, wszystko to nas ciągle scala. Wokół nich spędzamy czas w chłodniejsze wieczory. Stale obcujemy więc z tymi produktami, które mamy w ofercie.

Jak się prowadzi firmę wielopokoleniową?

Prowadzenie firmy wielopokoleniowej jest pewnym wynikiem dobrych relacji między nami. Każdy ma czasami może lekko odmienne zdanie, ale udaje nam się zawsze dojść do jakiegoś kompromisu. To jest rodzina, a więc jakieś delikatne starcia muszą być, ale zawsze wychodzimy na pozytywną stronę mocy i zawsze jest okej.

Jak by Państwo opisali misję Państwa firmy?

Prowadzenie firmy wyłącznie dla zysku nie daje nam pełnej satysfakcji. Całość dopełniają relacje międzyludzkie. Staramy się działać w taki sposób, aby nasza firma była odbierana jako godna zaufania, aby pracownicy byli zadowoleni z pracy i codziennych kontaktów.

 

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Rozmowę z Panią Iwoną Jakowską i Panią Beatą Czubaszek przeprowadziła Anna Pazio.

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl