Ogrzewacz ogrodowy jak znalazł na chłodniejsze dni i wieczory.

0

Ogrzewacze na taras do ogrodu.

Ogrzewacz ogrodowy lub inaczej mówiąc parasol grzewczy, to urządzenie, które emitując promienie podczerwone pozwala ogrzać ogródek, taras lub halę.

ogrzewacz do ogródka

Najlepszy promiennik gazowy

Ogrzewacz ogrodowy stosuje się do ogrzewania niezbyt dużych przestrzeni zewnętrznych. To spore wyzwanie szczególnie gdy musimy stworzyć przyjemną aurę na dużej przestrzeni.

Promiennik gazowy emituje promieniowanie podczerwone.

Promienie te przenikają przez powietrze i gdy napotkają na jakieś przedmioty, to je zamieniają w energię cieplną. Promienie pochłaniane są przez przedmioty, a potem te przedmioty oddają ciepło do otoczenia i mamy wrażenie ogrzanego powietrza. Jeśli na dworze temperatura wynosi 10 stopni, to jeśli stoimy przy ogrzewaczu, odczuwamy temperaturę około 20 stopni.

Warto wiedzieć, że promieniowanie podczerwone jest bezpieczne dla człowieka. Żeby korzystać z parasola grzewczego, nie trzeba korzystać z podłączenia do prądu. Promiennik zasila się gazem z butli. Promiennik wygląda jak stojąca lampa albo parasol ima około 2 metrów wysokości. Można go łatwo przenosić z miejsca w miejsce.

promiennik ogrzewacz gazowy Vulkan

Korpus zrobiony jest z aluminium albo ze stali nierdzewnej. Palnik ma kształt stożka. Daszek umieszczony nad palnikiem pozwala skierować promień ciepła w określonym kierunku.

Promiennik cieplny ma specjalne zabezpieczenie zapłonu. To czujniki, które odcinają dopływ gazu jeśli płomień zaniknie. Parasol na górze osłania całą konstrukcję przed deszczem, a także pozwala na lepsze rozchodzenie się ciepła.

Ogrzewacz cieplny uruchamiany jest podobnie jak piecyk elektryczny.

Wykorzystuje się do tego zapalnik piezoelektryczny. Potem zwiększamy lub zmniejszamy moc promieniowania używając regulatora przepływu gazu.

Jeśli chcemy wybrać pierwszy ogrzewacz ogrodowy warto zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego jest zrobiony. Im stal, z której promiennik jest wykonany, jest grubsza, tym ogrzewacz będzie bardziej odporny na uszkodzenia. Dobrze jest też zwrócić uwagę na moc grzewczą. Promienniki są idealnym rozwiązaniem gdy chcemy odpoczywać na świeżym powietrzu jesienią czy zimą.

promiennik ogrzewacz gazowy Gaspol

Obecnie producenci oferują coraz większy wybór promienników cieplnych. Są nawet modele LED, w których podświetlana jest podstawa parasola i pozwala na zmianę częstotliwości migania i jasności świecenia.

Zanim zdecydujesz się na parasol grzewczy, zastanów się gdzie będzie stał. Powinien być ustawiony przynajmniej 50 cm od ścian i sufitu. Warto też dobrać powierzchnię użytkową do wielkości i mocy parasola grzewczego. Warto też zwrócić uwagę na to, że parasol taki jest zasilany butlą gazową z łatwopalnym gazem. Butla może być więc podłączona do urządzenia tylko w sytuacji, gdy zawór jest zamknięty.

Sprawdź naszą ofertę promienników grzewczych w naszym sklepie: <promienniki grzewcze>

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl