Pomysły na rodzinny czas w domu.

0

Jeśli szukasz pomysłów na rodzinny czas w domu, przedstawiamy kilka propozycji, które mogą Ci się spodobać :)

  • wspólne czytanie książek. Możecie wybrać książkę, która zainteresuje wszystkich członków rodziny i czytać ją na głos, przykładowo zmieniając się co rozdział. To świetny sposób na rozwijanie wyobraźni, słownictwa i umiejętności czytania. Możecie też dyskutować o treści książki, porównywać ją z filmem lub innymi utworami literackimi. Jeśli nie macie pomysłu na książkę, możecie skorzystać z listy polecanych lektur dla dzieci i młodzieży. Jest wiele dobrych rodzinnych tytułów np. dla młodszych dzieci seria Pan Kuleczka oraz dla nieco starszych: Opowieści z Narni, Dzieci z Bullerbyn
  • testowanie przepisów i gotowanie z dziećmi. To nie tylko zabawa, ale też nauka podstawowych umiejętności kulinarnych, zdrowego odżywiania i współpracy. Możecie wybrać przepisy, które są łatwe, smaczne i zdrowe.  Możecie też spróbować zrobić coś zupełnie nowego, np. dania z innych krajów. Pamiętajcie, żeby dostosować poziom trudności do wieku i umiejętności dzieci.

czas z rodziną

  • rodzinne granie w planszówki. To klasyczna forma spędzania czasu z rodziną, która nigdy się nie nudzi. Planszówki uczą logicznego myślenia, strategii, negocjacji i rywalizacji. Możecie wybrać gry, które pasują do waszych zainteresowań i preferencji, np. przygodowe, edukacyjne, humorystyczne lub rodzinne. Jeśli nie macie planszówek w domu, możecie je kupić, wypożyczyć lub zrobić sami. Możecie też zagrać w gry karciane, np. makao, remik, uno, lub piotruś.
  • rodzinne kalambury. To prosta i zabawna gra, w której trzeba odgadywać hasła na podstawie rysunków lub gestów. Możecie podzielić się na dwie drużyny, albo grać wszyscy razem. Możecie wybrać hasła z różnych kategorii, np. zwierzęta, filmy, książki, zawody, sławne osoby lub miejsca. Możecie też wymyślać własne hasła lub losować je z karteczek. Potrzebujecie tylko kartki papieru, pisaka i odrobiny fantazji.

rodzinne granie w planszowki

  • Domowe kino. To idealny pomysł na spędzenie czasu z rodziną, gdy za oknem jest zimno i ciemno. Możecie wybrać film, który spodoba się wszystkim, np. komedię, animację, musical lub familijną przygodę. Możecie też zrobić maraton filmowy i obejrzeć kilka części tej samej serii lub ekranizacje ulubionych książek. Nie zapomnijcie o przekąskach, np. popcornie, nachos lub lodach.
  • Możecie też stworzyć domową atmosferę kina, np. zgaszeniem świateł, ustawieniem foteli lub poduszek i włączeniem głośników.

Czas z rodziną pogłębia relacje między rodzicami a dziećmi, wzmacnia więzi emocjonalne i poczucie bezpieczeństwa, dodatkowo czas spędzony z rodziną obniża poziom stresu i poprawia nastrój. 

 szczesliwa rodzina

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl