Rodzina w ogrodzie

0

Odpoczynek w ogrodzie z rodziną.

Szukasz pomysłu na odpoczynek z rodziną? Jeździsz na działkę niezależnie od pory roku? Zobacz, jak się do tego dobrze przygotować.

rodzina w ogrodzie

Mimo coraz wyższego standardu życia i chęci odpoczywania poza granicami naszego kraju, ogromna rzesza Polaków jeździ na swoją działkę za miasto albo odpoczywa w przydomowym ogrodzie. Grill w ogrodzie ze znajomymi albo po prostu leżakowanie przy ognisku albo myśliwskim kociołku? Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzasz wolny czas, najważniejsze by mieć wokół siebie rodzinę.

Jak urządzić ogród?

Żeby czerpać przyjemność z odpoczynku w ogrodzie warto dobrze go urządzić. Zagospodarowanie ogrodu można zrobić wykorzystując rośliny ogrodowe ale też elementy małej architektury. Jeśli masz duży ogród, warto zdecydować się na kilka takich miejsc o różnym charakterze. W przypadku małego ogrodu wystarczy fotel, miejsce na ognisko i stół, przy którym zmieści się rodzina.

domek ogrodowy dla dzieci

Aranżując ogród nie wolno zapomnieć o altanie. Altana ogrodowa to bardzo dobre miejsce zarówno do odpoczynku jak i miejsce, w którym można przechować kilka narzędzi ogrodowych. Najlepsze miejsce dla altany to takie, z którego będziemy widok na cały ogród. Warto zatroszczyć się o źródło prądu. Wtedy będziemy mogli cieszyć się altaną nawet po zmroku.

Warto też ustawić grill lub kominek. Jeśli nie chcemy stawiać na stałe takich budowli, wystarczy zaaranżowanie miejsca na ognisko.

altana do ogrodu

Dobre meble ogrodowe

Odpoczynek w ogrodzie nie musi być uzależniony od pory roku. Dobre meble ogrodowe powinny być dobrze dopasowane do otoczenia. Dobrze będzie tez jeśli harmonijnie będą dopasowane do elewacji. Nie wolno też zapominać, żeby były dobrze dopasowane do otoczenia. Solidne meble ogrodowe pozwalają też ciekawie zaaranżować otoczenie.

 meble ogrodowe z aluminium

Dopełnieniem wypoczynku w ogrodzie mogą być dodatki architektoniczne.

Zawsze jednak ogród powinien być dopasowany do naszego trybu życia. Są tacy, którzy wolą relaksować się z książką i kawą, a do pełni szczęścia wystarczają im wygodne meble ogrodowe i trochę roślin. Są nawet w stanie przyjąć to, że nie wszystkie miejsca są idealnie wypielęgnowane, a gdzieniegdzie trawnik porastają chwasty.

Jeśli nasza rodzina jest duża, dopasujmy otoczenie ogrodu do potrzeb wszystkich. Nawet dzieci mogą uczestniczyć w pracach ogrodowych. I tak samo jak bawią się w nim, tak samo mogą pomóc w jego pielęgnacji. Gdy w naszej rodzinie mamy osoby starsze, warto tak przygotować rabatki, by dało się pracować przy nich siedząc np. na krzesełku.

Aranżując działkę warto zwrócić uwagę na to jakie jest jej otoczenie. Jeśli architektura wokół jest piękna, nie warto jej zasłaniać wysokim płotem. W niektórych przypadkach warto też zdecydować się na zwykły żywopłot.

donice ogrodowe led

 

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl