Jak pielęgnować trawnik ?

0
Jak dbać o trawnik ?

Przedstawiamy Ci kilka porad jak możesz pielęgnować swój trawnik:

  1. Nawadnianie: Trzeba podlewać trawnik regularnie, szczególnie w okresie letnim, gdy pogoda jest gorąca i sucha. Staraj się podlewać trawnik rano lub wieczorem, aby uniknąć parowania wody w ciągu dnia.

  2. Koszenie: Koszenie trawnika jest kluczowe dla jego zdrowia i wyglądu. Staraj się koszyć trawnik regularnie, aż do wysokości około 5 cm, ale nie przycinać za bardzo, bo to może osłabić trawę i zwiększyć ryzyko chorób.

  3. Nawożenie: Trzeba regularnie nawozić trawnik, aby utrzymać jego zdrowie i piękno. Wiosną i jesienią najlepiej stosować nawóz z wysoką zawartością azotu, a w lecie najlepiej nawozić fosforem i potasem.

  4. Usuwanie chwastów: Usuwaj chwasty z trawnika, jak tylko się pojawią. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale również konkurują z trawą o wodę, składniki odżywcze i przestrzeń.

  5. Zaopatrzenie w odpowiednie narzędzia: Upewnij się, że posiadasz odpowiednie narzędzia do pielęgnacji trawnika, takie jak kosiarkę, wózek ogrodowy, nożyce do przycinania krawędzi, grabie itp.

  6. Aplikacja środków ochrony roślin: W przypadku chorób lub szkodników, warto zastosować odpowiednie środki ochrony roślin. Pamiętaj, aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.

Pielęgnowanie trawnika wymaga regularnego zaangażowania, ale poświęcony czas i praca przyniosą piękne efekty :-)

jak dbać o trawnik

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl