Najmodniejsze w tym sezonie donice ogrodowe 0

Najmodniejsze w tym sezonie donice ogrodowe z polietylenu, cortenu oraz z laminatu jachtowego.

donica z laminatu jachtowego manacor l

Modny ogród musi być dostosowany do zmieniających się pór roku i przede wszystkim do zmiennych trendów. Z tego powodu warto śledzić na bieżąco zmiany i szukać dla siebie jakichś ciekawych propozycji na wygląd tarasu, balkonu i ogrodu.

 

Donice ogrodowe z polietylenu

donica na taras polietylen Grande

Polietylen jest materiałem z jednej strony niezwykle lekkim, a z drugiej – również wytrzymałym. Te jego walory sprawiają, że donice ogrodowe z polietylenu są bardzo wygodne w stosowaniu. W razie potrzeby roślinę łatwiej jest przestawić, na przykład na tarasie. Jednocześnie donice zdobić mogą ogród przed cały rok.

Donice ogrodowe z polietylenu dostępne są w szerokim wachlarzu kolorów i kształtów. Także te najbardziej zaskakujące połączenia barwne nie będą stanowiły w tym przypadku żadnych przeszkód. Ciekawym efektem jest to, że takie osłony na rośliny wyglądają tak, jakby zostały wykonane z tworzyw naturalnych. Tym łatwiej jest więc osiągnąć zamierzony efekt.

 

Donice ogrodowe z cortenu

donica z cortenu

Czym jest corten? Jest to rodzaj niskostopowej stali. Różni się on jednak od innych, typowo stalowych donic, do których przyzwyczaił nas już chociażby modny styl eko. Przede wszystkim na powierzchni donic ogrodowych z cortenu dochodzi do samoczynnego wydzielania się tlenku miedzi. Po kontakcie ze świeżym powietrzem i deszczem tworzy się na nich patyna. Dlatego nowy nabytek zaczyna prezentować się niemalże, jakby pokryty był rdzą. To bardzo ciekawy efekt, zwłaszcza dla osób, które poszukują naprawdę inspirujących nowości i chciałyby zainwestować w ciekawy gadżet.

Donice ogrodowe z cortenu są bardzo trwałe. Dodatkowo nie trzeba ich konserwować, dlatego codzienne użytkowanie nie jest kłopotliwe. Corten jest materiałem coraz chętniej wykorzystywanym w małej i dużej architekturze. Ten materiał doskonale pasuje do ogrodu inspirowanego stylem śródziemnomorskim. Jednak to nie jest koniec jego możliwości, ponieważ wykorzystać go można również do stworzenia przestrzeni biurowej, oficjalnej. Metalowy materiał dobrze odnajduje się w stylistyce nowoczesnej, a dzięki dobraniu do niego prostych roślin, pasuje do surowego otoczenia.

 

Donice ogrodowe z laminatu jachtowego

donica z laminatu

Donice ogrodowe z laminatu jachtowego produkowane są w taki sam sposób jak kadłuby jachtów. Nic więc dziwnego, że są one bardzo wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. W końcu jachty pływające po jeziorach i morzach również muszą być bezpieczne i trwałe.

Donice ogrodowe z laminatu jachtowego wykorzystać można bezpośrednio w ogrodzie, ale także na tarasach, balkonach, w ogrodach zimowych, oranżeriach, a także we wnętrzach domów. Wszystko to jest zasługa szerokiej palety kolorystycznej. W ten sposób stworzyć można niepowtarzalną kompozycję. Firmy produkcyjne zaoferować mogą stworzenie donic ogrodowych z laminatu jachtowego na zamówienie, w dowolnym rozmiarze. Zazwyczaj stosuje się w ich przypadku wykończenie z połyskiem, idealne jako nowoczesna dekoracja do minimalistycznych ogrodów. Dodatkowo niektóre modele posiadać mogą ocieplenie ścianek bocznych, dzięki czemu zimować w nich mogą również rośliny mające wrażliwą bryłę korzeniową. Dzięki temu donice ogrodowe z laminatu jachtowego są tak bardzo uniwersalne i praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Wszystkie donice dostępne w naszym sklepie:

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl