Rodzinne grillowanie w ogrodzie 0

Grill do ogrodu. Najlepszy sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną.

 grillowanie rodzinne

Pyszne kiełbaski z grilla, karkówka ale i warzywa przygotowane na ogrodowym palenisku to nieodłączny element letniego wypoczynku. Każdy właściciel ogrodu wie, że najlepszy sposób na spędzenia wolnego czasu z rodziną, to grill. Jak wybrać najlepszy grill ogrodowy?

Zanim wybierzemy grill dobrze jest zastanowić się jak często będziemy go używać. Grill jednorazowy w cenie kilku złotych nie jest ani bezpieczny ani też nie pozwala na przygotowanie smacznych potraw. Warto zainwestować w dobry grill. Przygotowując dania z grilla dla rodziny warto pamiętać o tym, że spotkaniu przy grillu towarzyszy nastrój luzu i nieskrępowania. To wszystko powoduje, że nie zawsze mamy ochotę myśleć o możliwych zagrożeniach jakie może nieść ze sobą grill. Z pomocą przychodzą nam producenci grilli.

Grill SAFIRE

Na polskim rynku pojawił się bezpieczny, ultramobilny bezdymny grill Safire. Grill Safire pozwala grillować, piec, smażyć, a dzięki dodatkowym przystawkom nawet gotować. Producent grilla zadbał o bezpieczeństwo podczas jego używania. Obudowa grilla Safire nie nagrzewa się, a kapiący tłuszcz nie styka się z brykietem grillowym dzięki czemu grill Safire nie wytwarza dymu.

Grill węglowy vs grill gazowy

Wybierając grill warto podjąć decyzję, czy chcemy grill węglowy czy gazowy. Znani kucharze powiedzą, że najlepszy jest grill gazowy. Specyfika spotkań z rodziną i przyjaciółmi na wolnym powietrzu powoduje, ze bycie blisko natury wymaga wyboru grilla na brykiet. Dlaczego? Bo jest to bardziej naturalne. Szczególnie, że producenci grilli coraz większy nacisk kładą na wysokiej jakości brykiety grillowe. W przypadku grilla Safire może wybrać brykiet kokosowy. Jest on w pełni naturalny. Szybko się rozpala więc nie trzeba rozpałki. Długo utrzymuje właściwą temperaturę. No i co ważne jest ekologiczny. W przeciwieństwie do tradycyjnych brykietów węglowych, nie jest nasączany żadnymi chemicznymi środkami, które mają poprawiać palenie się.

Grill brykietowy możesz zabrać ze sobą wszędzie, bez konieczności troszczenia się o źródło ognia. W ostateczności możesz zawsze rozpalić ogień korzystając z tego co masz wokół.

Jeśli jednak decydujesz się na użytkowanie grilla wyłącznie w ogrodzie, warto zdecydować się na grilla gazowego. Grill gazowy pozwala łatwiej regulować temperaturę. Z drugiej jednak strony jeśli chcesz skorzystać z takiego grilla poza domem, musisz zaopatrzyć się w dodatkowe butle z gazem.

Grill Safire w wersji gazowo-węglowej pozwala skorzystać z jednego urządzenia na dwa sposoby. Możesz używać go podłączając do butli z gazem albo tradycyjnie, korzystając z brykietów.

grill do ogrodu

Zalety grilla

Ale grill z rodziną to przede wszystkim możliwość ciekawego spędzenia czasu. Wspólne wymyślanie nowych potraw, smakowanie nawet najbardziej wyrafinowanych składników przygotowywanych na grillu, a także eksperymenty kuchenne to coś co zbliża rodzinę. Grill jest też świetną okazją do nawiązywania i zacieśniania kontaktów z sąsiadami. Coraz częściej organizuje się bowiem imprezy garden party, które pozwalają na dobrą zabawę w gronie znajomych.

Jak przygotować się do grillowania?

Żeby przyjęcie grillowe było udane należy zaopatrzyć się w kilka rzeczy: przede wszystkim w dobry nastrój, bez którego cała impreza może się nie udać. Po drugie dobre urządzenie do przygotowywania potraw z grilla. Warto kupić jedno urządzenie na lata, które dzięki wysokiej jakości przetrwa nawet najbardziej wymyślne eksperymenty kulinarne.

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl